Interesujące puzzle dla dorosłych

Puzzle to wspaniała gra dydaktyczna. Wśród jej wielbicieli odnajdziemy nie tylko dzieci, ale i ludzi dojrzałych.

Układanki dla dorosłych różnią się o tych przeznaczonych dla najmłodszych przede wszystkim stopniem trudności. Bywa, że składają się z kilku bądź kilkunastu tysięcy skomplikowanych elementów, które często nie odpowiadają kształtom przedstawionym na obrazku. Ich ułożenie przeważnie wymaga wiele czasu, nawet kilu miesięcy, oraz ogromnej cierpliwości i spostrzegawczości, gdyż dopasowanie do siebie różnych szczegółów stanowi nie lada trudność.

Puzzle dla dorosłych najczęściej przedstawiają piękne krajobrazy, znane miasta, słynne postacie, samochody. Zainteresowaniem cieszą się także obrazki z reprodukcjami dzieł znanych twórców takich jak: Leonardo da Vinci, Michał anioł, Harmenszoon van Rinn Rembrandt czy Peter Paul Rubens.

Obecnie, mamy bardzo szeroki wybór puzzli i każdy wśród nich znajdzie coś dla siebie. Oprócz tradycyjnych układanek wykonanych z kartonu, dostępne są dziś darmowe, interesujące  e-puzzle, których wartość także docenią już doświadczeni gracze, gdyż ich poziom trudności jest wyższy, a asortyment obrazków bardzo bogaty. Dorośli także rezygnują z wręczania oklepanych prezentów na rzecz puzzli ze zdjęć. Jest to wspaniały upominek, gdyż osoba je układająca krok po kroku, kawałek po kawałku, może odkrywać, np. zdjęcie bliskiej osoby.

Na koniec trzeba wspomnieć o tym, że z puzzli się nie wyrasta. Z biegiem lat stajemy się doświadczonymi graczami i tylko podnosimy sobie poprzeczkę, wybierając układanki o wyższym stopniu trudności, zmienia się także tematyka rysunków, ale bez zmian są doskonałą formą zabawy, a także spełniają funkcję edukacyjną.